قیمت بالابر پله چرخشی (پله پیما چرخشی چیست؟)

پله پیما چرخشی (بالابر پله چرخشی)

بالابر پله چرخشی برای شرایطی که در مسیر پلکان پیچ وجود داشته باشد بکار برده می‌شود. برای نصب این نوع پله رو، نیاز به ریل سفارشی و هماهنگ با مسیر راه پله در هر ساختمان وجود دارد.

قیمت بالابر پله چرخشی

151 الی 300 میلیون تومان

به منظور تعیین دقیق قیمت پله پیما چرخشی با کارشناسان ما در تماس باشید.

صندلی پله پیما چرخشی دارای اجزاء و قطعاتی است که هر یک نقش خود را در سهولت و سرعت کاربرد آن ایفا می‌کنند. از صندلی چرخان (تاشو) که با قابلیت چرخش حول محور راه پله امکان پیاده شدن را تسریع می‌کند تا کمربند ایمنی مخصوص، حسگرهای تشخیص مانع و واگن ویژه که حامل اجزای بسیاری از این صندلی است (مانند موتور گیربکس، دنده و شافت و…) و ریل آلومینیومی یا فولادی برای تعیین مسیر حرکت صندلی هر یک نقشی در این مورد دارند.

موارد مهم در انتخاب و خرید پله پیما چرخشی در این مقاله مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت. همراه ما باشید.

بالابر پله چرخشی یا پله‌پیما چرخشی چیست؟

برای افراد با توان حرکتی محدود، معلولین، سالمندان و حتی افرادی که ناراحتی‌های اسکلتی و حرکتی دارند، استفاده از پلکان برای بالا رفتن کار مشکلی است. در صورتی که اجرای ساختمان محلی برای تعبیه آسانسور در نظر گرفته نشده باشد، می‌توان با کمک انواع صندلی‌‌های پله پیما و بالابر پله چرخشی این مشکل را به راحتی مرتفع ساخت.

بالابر پله چرخشی نوعی بالابر برقی یا پله رو است که از آن برای حرکت بین طبقات با پیچ و خم رد طراحی پله‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این نوع پله پیما، در ساختمان‌هایی که پلکان آن دارای پاگرد است، ساختمان‌های دوبلکس و راه پله‌هایی با طراحی مارپیچ رواج دارد.

صندلی بالابر پله چرخشی دارای یک مسیر مشخص نصب شده بر روی نرده یا دیواره کنار پله هستند که به یک صندلی موتوری مجهز است. کاربر می‌تواند با استفاده از این صندلی ایمن، به راحتی مسیر راه پله را طی کند. در بسیاری از مدل‌ها مواردی چون تعیین سرعت حرکت و کاربرد نوع پله قابل تنظیم است. از جمله مهمترین ویژگی‌های این مدل صندلی پله چرخشی می‌توان به امنیت بالای آن اشاره کرد.

بالابر پله چرخشی چه کاربردی دارد؟

کاربرد اصلی بالابر پله چرخشی یا صندلی پله رو چرخشی انتقال افراد در فواصل بین طبقات است و برای مواردی به‌کار گرفته می‌شود که فرد از پیمودن پله‌ها به‌طور عادی ناتوان است. فرق پله پیما چرخشی و پله پیما عادی در این مسئله است که پلیه پیما عادی در مسیر های صاف جایگذاری می‌شود اما پله پیما چرخشی در مسیر های دارای پیچ و خم.

کاربرد این مدل بالابر پله چرخشی بیشتر در ساختمان‌های چند طبقه بدون آسانسور با کاربر مسکونی، کلینیک‌های درمانی، خانه سالمندان، ساختمان‌های اداری و تجاری رایج است. در حالت کلی باید گفت استفاده از صندلی بالابر پله چرخشی هیچ محدودیت سنی یا کاربری ندارد و می‌توان از آن در مکان‌های مختلف استفاده کرد.

مشخصات فنی بالابر پله چرخشی

مشخصات فنی بالابر پله چرخشی

بالابر پله چرخشی از نظر فنی تفاوت‌های بسیاری با سایر مدل‌های بالابر پله‌ای دارد. مهمترین اجزا و مشخصات فنی این مدل پله‌پیما چرخشی عبارتند از:

  • عملکرد کم صدا و بدون ایجاد آلودگی صوتی
  • دارای ریموت کنترل از راه دور و امکان تکثیر ریموت
  • دارای موتور قدرتمند کم مصرف با سیستم ایمنی خود قفل و ایمنی ضد سقوط
  • قابلیت استفاده از صندلی تاشو و عدم مزاحمت برای رفت و آمد عادی در راه پله
  • ایمن و راحت با قابلیت تغییر سرعت حرکت توسط کاربر
  • دارای صندلی ارگونومیک، راحت و ایمن متناسب با اسکلت‌بندی استاندارد انسان
  • ریل آلومینیومی پله پیما چرخشی، به ندرت پوسیده و خراب می‌شوند.
  • ظرفیت دستگاه بیش از ۱۰۰ کیلوگرم

مزایا و معایب پله‌پیما چرخشی

این مدل پله پیما، در مقایسه با مدل‌های دیگر دارای امکانات بیشتر و حرکت نرم‌تر است. امکان چرخش پله‌پیما شرایط استفاده از این دستگاه را در ساختمان‌هایی با پله‌های مارپیچ یا راه پله‌های دارای پاگرد بسیار آسان‌تر می‌سازد. ضمن این که سوار و پیاده شدن سرنشین روی قسمت پاگرد طبقات و یا در انتهای مسیر پله‌ها خواهد بود و این مسئله احتمال سقوط از پله‌ها در افراد سالمند و معلول کاهش داده و همچنین در صورت استفاده از ویلچر حمل و نقل آسان‌تری را به همراه خواهد داشت.

پله رو گردشی برای نصب نیازی به تخریب فضا ندارد و از طرفی به گونه‌ای طراحی شده است که کمترین فضا از راه پله را اشغال می‌کند و قابلیت تاشو بودن این دستگاه سبب می‌شود که در مواقع دیگر هیچ اختلالی در رفت و آمد عادی راه پله‌ها وجود نداشته باشد.

عملکرد کم صدا و بدون ایجاد آلودگی صوتی، امکان استفاده از صفحات مخصوص حمل ویلچر و نفر بر ایستاده و…، از دیگر مزایای این بالابر پله چرخشی به شمار می‌رود. در کنار مزایای بسیار، گران بودن پله رو چرخشی می‌تواند یکی از معایب آن باشد که البته در مقایسه با هزینه‌های نصب و نگهداری آسانسور هزینه‌ای بسیار کمتر دارد.

از دیگر مواردی که باید به آن توجه داشته باشید هزینه‌های سرویس سالیانه این مدل پله روهای برقی است که باید به صورت منظم انجام گرفته و در صورت نیاز به تعمیر و تعویض برخلاف بالابر پله عادی، قطعات هزینه زیادی خواهد بود.

تفاوت بالابر پله چرخشی با بالابر پله عادی

عملکرد بالابر پله چرخشی و بالابر پله عادی تقریبا یکسان است و هر دو با هدف سهولت طی کردن مسیر پله‌ها برای افراد کم توان طراحی و تولید شده است. حتی شکل کاربرد آن‌ها (استفاده از صندلی، صفحه بالابر کاربر ایستاده، صفحه حمل ویلچر و…) تقریبا یکسان است. آنچه باعث تفاوت میان این دو مدل بالابر برقی می‌شود، نوع عملکرد آن‌ها است.

در واقع کاربرد اصلی صندلی پله رو چرخشی انتقال افراد در فواصل بین طبقات است و برای مواردی به‌کار گرفته می‌شود که فرد از پیمودن پله‌ها به‌طور عادی ناتوان است. معمولا پله‌پیماهای عادی در مسیر‌های صاف نصب می‌شوند و قابلیت چرخش در پاگرد را نداشته و سوار و پیاده شدن آن‌ها روی پله انجام می‌گیرد اما پله‌پیما چرخشی برای حرکت در مسیر‌های دارای پیچ و خم طراحی شده و امکان استفاده از آن در راه پله‌های دارای پاگرد وجود دارد. ضمن این که سوار و پیاده شدن کاربر در مسیر کنار راه پله و بعد از چرخش ۹۰ درجه‌ای صندلی انجام می‌گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب نوع صندلی پله رو برقی می‌توانید با کارشناسان ما در پله توان در تماس باشید یا به صفحه «بالابر پله» مراجعه فرمایید.

قیمت بالابر پله رو چرخشی شرکت پله توان

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای مورد توجه در زمان خرید صندلی پله رو چرخشی هزینه آن است. در حال حاضر حداقل قیمت خرید و نصب یک بالابر پله پیمای چرخشی برای پله‌کان بیش از 150 میلیون تومان خواهد بود. البته عوامل مختلفی در تعیین قیمت بالابر پله رو چرخشی تأثیر گذار هستند که مهمترین آن‌ها تعداد پلکان، زیرساخت‌های نصب، تعداد ایستگاه‌های پیاده و سوار شدن، نوع صندلی، نوع صفحه اجرا شده برای بالابر و… خواهد بود.

قیمت بالابر پله چرخشی

151 الی 300 میلیون تومان

به منظور تعیین دقیق قیمت پله پیما چرخشی با کارشناسان ما در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت بالابر پله چرخشی می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه پله توان در تماس باشید. استعلام قیمت پله‌پیما چرخشی، پاسخگویی به سوالات احتمالی، هزینه‌های نصب و اجرای صندلی بالابر پله چرخشی از جمله مواردی است که می‌توانید در تماس با کارشناسان از آن‌ها مطلع شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 74 میانگین: 4.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.