صندلی پله پیما دست دوم

صندلی پله پیما دست دوم

صندلی پله پیما‌ دست دوم یکی از لوازمی است که می‌تواند سختی نگهداری از سالمندان یا افراد دارای ضعف جسمانی را تا حد زیادی کاهش دهد. با گسترش زندگی آپارتمانی، برخی مجبور هستند در ساختمان‌هایی زندگی کنند که امکانات کافی برای جابه‌جایی ندارد.

این مشکل زمانی پررنگ‌تر می‌شود که یک فرد معلول یا سالمند در خانواده وجود داشته باشد.

خرید و نصب پله پیما دست دوم یک روش فوق‌العاده برای خلاص شدن از این مشکل بزرگ خواهد بود. اما سؤال مهم این است که چند مدل پله پیما وجود دارد و در هنگام خرید صندلی پله پیما دست دوم، باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در این مقاله قصد داریم به تمام سؤالات شما در زمینه خرید صندلی پله پیما دست دوم پاسخ دهیم. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برای دسترسی سریع به بخش‌های مختلف مقاله، روی عنوان موردنظر کلیک کنید:

صندلی پله رو چیست؟

در پاسخ به سوال صندلی پله رو چیست؟ باید گفت دستگاهی است که بین راه‌پله و طبقات نصب می‌شود. افرادی که دارای مشکلات جسمانی یا معلولیت هستند، به‌راحتی قادرند تا با استفاده از این دستگاه، بین طبقات رفت‌و‌آمد کنند.

این دستگاه در چند مدل مختلف موجود است که در ادامه به معرفی کوتاه این مدل‌ها می‌پردازیم.

انواع پله پیما

انواع پله پیما

پله پیما 3 نوع دارد که به شرح زیر است:

 • صندلی پله رو
 • بالابر پله ایستاده
 • بالابر پله دو‌منظوره نشسته و ایستاده

در ادامه به توضیح کارکرد و کاربرد هرکدام می‌پردازیم.

صندلی پله رو (پله پیما)

این نوع پله پیما، دارای یک موتور است که به صندلی متصل می‌شود. صندلی پله رو با استفاده از ریل مخصوص، سرنشین را در حالت نشسته، بین طبقات جابه‌جا می‌کند. به منظور مشاوره خرید صندلی پله رو با مشاوران پله توان در تماس باشید.

از مزیت‌های این صندلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنوع موتور
 • کارکرد با برق و باطری
 • ایمن و بی‌سروصدا بودن
 • قابلیت استفاده در خانه و مراکز درمانی
 • قابلیت کنترل دستی
 • راحتی در استفاده
 • دارای ریموت و کنترل از راه دور
 • دارای ترمز ایمنی

بالابر پله ایستاده

بالابر پله ایستاده در واقع یک سطح صاف است که رفت‌وآمد بین راه‌پله‌ها را آسان می‌کند. بالابر پله رو، بدون هیچ تغییر و خرابی در ساختمان‌ها قابل‌نصب است و راه‌اندازی آن بسیار ساده انجام می‌شود.

بالابر پله دو‌منظوره نشسته و ایستاده

کارکرد بالابر پله دو‌منظوره نشسته و ایستاده، بسیار به مدل ایستاده نزدیک است. این دستگاه نیز به‌راحتی حتی بر روی دیوار نیز نصب می‌شود. مزیت پله رو دو‌منظوره این است که هم قابلیت استفاده به‌صورت ایستاده را دارد و هم می‌توان به‌صورت نشسته از آن استفاده کرد.

حالت نشسته این دستگاه در حین حرکت، هیچ نگرانی یا استرسی برای افراد میان‌سال ایجاد نمی‌کند.

7 نکته مهم که باید قبل از خرید صندلی پله پیما دست‌ دوم بدانید

در این بخش از مقاله قصد داریم به نکات مهمی اشاره کنیم که دانستن آن‌ها قبل از خرید صندلی پله پیما دست دوم، ضروری است. دانستن این موارد به شما کمک می‌کند که معیارهای مختلف ارزیابی پله پیما دست دوم را بشناسید و بهترین دستگاه را با توجه به آنان خریداری کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

خرید صندلی پله پیما دست‌ دوم

1) نوع دستگاه و کیفیت قطعات آن چگونه است؟

کیفیت قطعات به کار برده شده در انواع پله پیما، متفاوت است و مسلماً هر چه این کیفیت بیشتر باشد، قیمت دستگاه نیز افزایش می‌یابد. حتماً در هنگام مشاوره و یا خرید پله رو، در مورد نوع دستگاه و کیفیت جزئیات به‌کاررفته در آن اطلاعات به دست بیاورید.

این مسئله باعث می‌شود تا حتی در هنگام خرید یک صندلی پله پیما دست دوم نیز، نگرانی کمتری بابت خرابی دستگاه داشته باشید.

2) کاربرد دستگاه چیست؟

پله پیماها مدل‌های متنوعی دارند و کاربرد هر کدام نیز متفاوت است. برخی از دستگاه‌ها فقط به صورت نشسته قابل استفاده‌اند، برخی دیگر را می‌توان به صورت ایستاده استفاده کرد و برخی نیز مخصوص حمل ویلچر و … هستند.

بنابراین، حتماً قبل از خرید، کاربرد پله پیما را در نظر بگیرید و انتخاب را بر اساس شرایط موردنیاز خود انجام دهید.

مطلب پیشنهادی: پله برقی خانگی

3) بهترین انتخاب با بودجه شما کدام گزینه است؟

همان‌طور که اشاره شد، صندلی‌های پله رو، در مدل‌های متنوعی عرضه می‌شوند و طبیعتاً شرایط و تجهیزات نصب آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، اگر پله پیما نیاز به نصب نرده مخصوص داشته باشد، هزینه پایه‌ی آن نسبت به مدل‌های دیگر بیشتر خواهد بود.

بهتر است قبل از هر اقدامی، از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا بهترین انتخاب با بودجه خود را داشته باشید.

4) نصب دستگاه چگونه انجام می‌شود؟

مدل‌های مختلف صندلی پله پیما دست دوم یا نو، در نحوه‌ی نصب با هم متفاوت هستند. مثلا بالا بر پله رو، نیاز به هیچ تغییر در ساختمان یا راه پله ندارد و به راحتی بر روی دیوار نیز نصب می‌شود.

اما در این میان ممکن است بعضی از مدل‌ها نیاز به نصب تجهیزات بیشتر یا حتی ایجاد تغییر در ساختمان را داشته باشند. این نکته نیز جزو موارد مهمی است که حتماً باید از آن اطلاع داشته باشید.

5) واکنش دستگاه در شرایط مختلف چطور است؟

در زندگی روزمره اتفاقات زیادی رخ می‌دهد که می‌تواند روی کارکرد دستگاه نیز تاثیر بگذارد. موضوعی که از هر گونه خطر یا استرس جلوگیری می‌کند، اطمنیان از نحوه واکنش دستگاه شما در شرایط مختلف است.

به‌عنوان‌مثال، در هنگام قطع‌شدن برق چه اتفاقی برای سرنشین پله رو می‌افتد یا اگر دستگاه به‌صورت کابلی عمل می‌کند، در صورت پاره شدن کابل، عملکرد دستگاه چگونه است؟

6) تعمیر و تعویض قطعات چگونه و چه زمانی انجام می‌شود؟

صندلی‌های پله پیما نیز مانند هر دستگاه دیگری پس از مدتی استفاده کردن، نیاز به تعمیر و تعویض قطعه دارند. هیچ تفاوتی ندارد که دستگاه را به‌صورت نو خریداری کرده باشید و یا دست دوم، به‌هرحال بهتر است در مورد زمان سرویس دستگاه اطلاع پیدا کنید و قطعاتی که نیاز به تعویض یا تعمیر را شناسایی کنید.

اطلاع داشتن از این مسئله می‌تواند از بروز هرگونه مشکل بر اثر خرابی یا حتی هزینه‌های زیاد جلوگیری کند.

7) خدمات پس از فروش دستگاه چقدر است و شامل چه مواردی می‌شود؟

حتی اگر پله پیما دست دوم نیز خریداری کرده باشید، ممکن است هنوز شامل خدمات پس از فروش و گارانتی باشد. می‌توانید موقع خرید در مورد این موضوع با فروشنده صحبت کنید و از مواردی که شامل گارانتی شرکت می‌شوند، اطلاع پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی: بالابر خانگی برای سالمندان

قیمت پله پیما دست دوم

قیمت پله پیما دست دوم

موارد زیادی وجود دارد که می‌تواند بر روی قیمت پله پیما تأثیر بگذارد. از همین رو، تا قبل از انتخاب دستگاه موردنظر و بررسی فضای شما برای نصب پله پیما، نمی‌توان قیمت دقیقی را برای آن عنوان کرد.

موارد زیر باعث تغییر در قیمت پله پیما دست دوم می‌شوند:

 • نوع دستگاه و موتور به‌کاررفته در آن
 • شرایط پله و ساختمان
 • ارتفاع و فاصله راه‌پله
 • کیفیت تجهیزات
 • امکانات در نظر گرفته شده برای دستگاه
 • خدمات پس از فروش و گارانتی

شما می‌توانید قبل از هر اقدامی، از مشاوره رایگان شرکت پله توان استفاده کنید و سؤالات خود را از تیم تخصصی ما بپرسید؛ تنها کافی است با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.
0214607287209123833854

خدمات نصب و راه اندازی پله پیما توسط پله توان

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع پله پیما و نکات مهم در هنگام خرید صندلی پله رو دست دوم آشنا کنیم. توجه به موارد گفته شده در این مقاله به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید و دستگاه خریداری شده کاملاً مناسب با شرایط شما باشد.

همچنین شما می‌توانید با مقاله «نحوه صحیح استفاده از پله» با ما همراه باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 21 میانگین: 4.6]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.