شناخت انواع پله ساختمان، ویژگی و کاربرد هر کدام

شناخت انواع پله ساختمان، ویژگی و کاربرد هر کدام

پله یک نوع سازه اهرمی است که می‌تواند دو فضا با اختلاف ارتفاع را به یکدیگر متصل کند. در صورتی که در یک سازه از انواع پله استفاده نشود بنا نمی‌تواند بیش از یک طبقه داشته باشد. شیوه عبور و مرور از انواع پله ساختمانی هم مهم است. به ویژه برای افراد با ویژگی‌های خاص از جمله سالخوردگان. از سوی دیگر برای تولید، طراحی و نصب هرگونه پله رو و یا بالابر پله باید شرایط خاصی در نظر گرفته شود. پس باید به دنبال استفاده از خدمات مجموعه‌ای باشید که در این زمینه تجربه کافی داشته باشد و خدمات نصب و پس از فروش را نیز در اختیار متقاضیان قرار دهد.

داشتن یک تیم متخصص و مجرب در تولید و نصب این محصولات در سراسر کشور از دیگر ویژگی‌های چنین مجموعه‌ای است. شما می‌توانید برای خرید انواع پله رو و بالابر پله، نصب و بهره‌برداری از آن‌ها به شرکت تخصصی پله توان مراجعه کنید و پیش از اقدام به خرید، مشاوره‌های مورد نیاز را دریافت نمایید.

برای دسترسی سریع به بخش‌های مختلف مقاله، روی عنوان موردنظر کلیک کنید:

در این مقاله به ارائه مطالبی درباره انواع پله ساختمانی خواهیم پرداخت و ویژگی‌ها و موارد کاربرد هر یک را مرور و بررسی خواهیم کرد. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

انواع پله ساختمانی

در تعریف پله چنین آمده است که پله‌ها از یک شکل منظم هندسی برخوردار شده و تکرارهای نظام‌مند در طراحی آن‌ها به چشم می‌خورد. به همین دلیل در نگاه انسان زیبا و جذاب جلوه می‌کنند. چراکه انسان‌ها به صورت ذاتی به نظم و انتظام علاقه دارند.

به بیان دیگر پله به وسایلی گفته می‌شود که امکان دسترسی طبقات یک ساختمان را فراهم می‌سازد. مجموعه پله توان مدت‌هاست که به نحوه عبور و مرور از پله اندیشیده و محصولات ویژه‌ای را به شکلی کاملا تخصصی طراحی و تولید کرده و به بازار مصرف ارائه می‌دهد.

این گروه تخصصی به منظور سهولت زندگی تجهیزاتی از قبیل پله رو، صندلی تاشو، ریموتی با رویه چرم و… را تولید کرده که به طور ویژه برای استفاده افراد سالمند، سالخورده و ناتوان طراحی شده‌اند و برای ساختمان‌های دوبلکس مناسب به نظر می‌رسند.

شما می‌توانید انواع مختلف پله رو و بالابر پله ساخت این شرکت را با قیمت بسیار مناسب تهیه کرده و از خدمات اجرا و نصب در سراسر کشور ایران به همراه گارانتی بهره‌مند شوید. از آنجایی که کاربرد انواع پله در فضاهای مختلف با معماری‌های متفاوت است، پس به انواع مختلفی از این محصولات برای فضاهای مدنظر خود نیاز خواهید داشت تا دسترسی‌هایتان به نقاط مختلف و سطوح خیلی بلند یا پست میسر گردد.

پله توان انواع مختلف این محصولات را با ظاهر و شکل متفاوت طراحی کرده تا برای انواع مختلف پله مناسب باشند. از جمله انواع پله می‌توان به پله مستقیم و پله پیچ‌دار اشاره کرد.

انواع پله بیرون ساختمان و انواع پله داخل ساختمان نیز کاربردهای خاص خود را دارند و نقش آن‌ها در معماری ساختمان غیر قابل چشم پوشی است. در ادامه به معرفی انواع مختلف پله خواهیم پرداخت و مقایسه‌ای کوتاه میان آن‌ها خواهیم داشت.

انواع پله مستقیم و کاربرد آن

انواع پله مستقیم و کاربرد آن

پله­‌های‌ ساختمانی را می‌توان بر اساس شکل ظاهر در دو دسته مستقیم و پیچ‌دار جای داد. پله مستقیم دارای هیچ‌‍گونه پیچشی نبوده و به شکلی کاملاً مستقیم می‌تواند دو سطح در دو ارتفاع مختلف را به یکدیگر پیوند دهد.

از این پله می‌توانید در فضاهایی استفاده کنید که مشکل کمبود جا ندارند. پله‌های مستقیم خود انواع مختلفی داشته و در انواع متنوع پله یک طرفه، پله دو طرفه با پاگرد وسط دو بازو، پله دو طرفه با پاگرد وسط و سه بازو، پله سه طرفه با دو پاگرد و سه بازو طراحی می‌شوند.

انواع پله پیچ‌دار و کاربرد آن

انواع پله پیچ‌دار و کاربرد آن

در تولید پله­‌های پیچ‌دار دو فاکتور مهم نقش موثر دارد که عبارتند از: زاویه پیچ و فضا. شرکت پله توان انواع بالابر پله چرخشی خود را با ویژگی‌های قابل توجه برای کاربرد در چنین پله‌هایی طراحی کرده است.

از جمله انواع این پله‌ها می‌توان به پله پیچ کامل، پله با پیچ قائم و پله با پیچ تزیینی اشاره کرد.

پله با پیچ کامل برای کاربرد در مکان‌هایی با فضای کم طراحی شده و در آن یک ستون در مرکز واقع می‌شود. کف پله‌ها نیز به دور ستون می‌چرخد.

پله با پیچ قائم برای استفاده در فضاهای کوچک مناسب است.

پله با پیچ تزیینی کاربرد زیبایی دارد، اما فضای زیادی اشغال کرده و برای کاربرد در ساختمان‌های لوکس و ویلاها مناسب است.

انواع پله بر اساس جنس

پله‌­های ساختمان را می‌توان بر اساس جنس نیز دسته‌بندی کرد و در گروه‌های مختلفی جای داد. از مهم‌ترین این جنس‌ها می‌توان به چوب، سرامیک، سنگ، فولاد، بتن، پلکسی، ترکیب چوب و فلز و دیگر مصالح اشاره کرد.

شرکت پله توان تولید کننده و ارائه دهنده خدمات اجرا و نصب انواع محصولات پله رو و بالابر پله

شرکت پله توان مجموعه تولیدی و ارائه دهنده خدمات اجرا و نصب انواع پله رو و بالابر پله است که خدمات و محصولات متنوعی را به متقاضیان در سراسر نقاط کشور ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید از این گروه تخصصی، خدمات طراحی مسیر پلکان، ساخت لوازم مورد نیاز، اجرا و نصب اصولی و خدمات پس از فروش مناسب و معتبر را درخواست کنید. پیش از اقدام به خرید نیز بهتر است با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل کرده و راهنمایی‌های مورد نیاز را دریافت نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.