آسانسور پله (آسانبر پله)

آسانسور پله، دستگاهی هست که به بخش دیوار کناری پله متصل می‌شه و می‌تونه جابه‌جایی در پله‌ها رو برای افراد مسن ساده کنه. این محصول به دلیل ساختاری که داره، تحمل وزن بالایی داره و نیز به لحاظ امنیتی، کاملا تضمین شدست. به همین دلیل خطری نداره و افراد می‌تونن بدون نگرانی از بابت احتمالات، با صرف کمترین انرژی، مسیر پله‌ای رو طی کنن‌.

برای دسترسی سریع به بخش‌های مختلف مقاله، روی عنوان موردنظر کلیک کنید:

از اونجایی که پله‌ها مضر برای زانو محسوب می‌شن، آسیب بسیاری در طولانی‌مدت به همراه دارن. همین مسئله باعث می‌شه تا افراد مسن که بیشتر درگیر بیماری‌های استخوانی و مفصلی هستن، آسیب به مراتب سخت‌تری رو در پیمودن پله‌ها به زانو و کمر خود وارد کنن. از این رو آسانسور پله‌ای که با انواع نام‌های آسانبر راه پله و یا بالابر پله هم معرفی و شناخته می‌شه، در قالب یک دستگاه مفید عمل می‌کنه.

شرکت پله توان از جمله شرکت‌های توزیع‌کننده انواع دستگاه‌های جابه‌جایی در ابعاد خانگی و کارگاهی هست که خدمات نصب و راه‌اندازی انواع آسانسور پله‌ای رو انجام می‌ده و می‌تونه گزینه بسیار مناسبی جهت تهیه و نصب آسانسور نفربر راه پله صندلی پله پیما یا  باشه.

انواع آسانسور پله‌ای

با توجه به توضیحی که برای آسانبر پله مطرح شد، می‌توان دریافت کرد که این دستگاه توی حوزه مصرفی خودش، دارای کاربردهای وابسته به نوع هست که تماما مشابه هستن و تنها در نحوه استفاده متفاوت واقع می‌شن. از این رو در رابطه با آسانسور پله‌ای، به لحاظ نحوه استفاده و نوع، تفاوت‌هایی مطرح هست.

این آسانسور پله‌ای، می‌تونه در انواع، سیم بکسلی، گیربکسی و اصطکاکی تولید بشه. در طراحی و ساخت آسانسور پله‌ای، ساختارهای ایمنی مانند ترمز دستی در نظر گرفته شده تا به این وسیله حتی در شرایط خطر هم افراد کنترل آسانسور نفربر راه پله رو در اختیار بگیرن.

در صورتی که هدف از تقسیم انواع آسانسور پله‌ای، با توجه به نحوه استفاده از اون باشه، این آسانسور در سه نوع قابل توصیف هست:

1.صندلی پله رو

صندلی پله رو، در ساختار خودش یک صندلی تعبیه شده که افراد می‌تونن بر روی آن نشسته و با استفاده از دکمه‌هایی که روی دستگاه تعبیه شده صندلی رو به بالا یا پایین پله ها ببرند.

2. بالابر پله رو مدل ایستاده

بالابر پله ایستاده، در ساختار خودش هیچ صندلی‌ای نداره و افراد جهت استفاده از اون، باید به صورت ایستاده روی صفحه پایینی قرار بگیرن و مسیر پله رو طی کنن. این مدل از آسانبر راه پله، دارای کاربرد ساده‌ای هستن. این آسانبر پله دارای ساختار ال مانندی هست که به دلیل اتصال مقاومی که به دیوار جانبی پله داره، می‌تونه تا حداکثر 127 کیلوگرم وزن رو تحمل کنه.

3. بالابر 2 منظوره نشسته و ایستاده

بالابر 2 منظوره نشسته و ایستاده به افراد امکان انتخاب میده. در نتیجه این شما هستید که انتخاب می‌کنید مسیر رو چطور طی کنین. به طوری که ساختار این نوع از آسانسور پله‌ای، به شما امکان جمع کردن صندلی و ایجاد فضا برای ایستادن رو میده.

در رابطه با این نوع هم باید گفت که امنیت بالایی وجود داره و نیازی به نگرانی از بابت خطرات احتمالی نیست. در واقع صندلی این بالابر پله دارای کمربند هست که سطح امنیت رو تا چند برابر افزایش میده. به علاوه باید گفت که این مدل هم تحمل وزن بالایی داره.

کاربرد و فواید آسانبر پله

کاربرد و فواید آسانبر پله

با توجه به ساختارهای طبقاتی موجود در خانه‌ها و اداره‌جات، در رابطه با آسانسور نفربر راه پله، کاربردهای گسترده‌ای را می‌توان مطرح نمود. بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، از جمله مواردی هستن که بعد از کاربرد این دستگاه‌ها در خانه، بیشترین تقاضا جهت به کارگیری این محصول رو دارن. به علاوه در اداره‌جات، هتل‌ها، اماکن تجاری و مواردی از این قبیل هم می‌توان از آسانسور پله‌ای بهره گرفت.

در خصوص مزایا و فواید آسانبر پله، گزینه‌های متعددی وجود داره که از جمله مهم‌ترین اون‌ها، مجهز بودن به سلکتور دستی، حرکت نرم و آرام، کار با باتری و قابلیت جمع شدن در انواع نشسته هستن.

نصب و راه‌اندازی آسانسور پله با بهترین کیفیت و قیمت توسط پله توان

از آنجایی که آسانبر پله دارای کاربرد بسیار مهمی هست، کیفیت اون از جمله مولفه‌هایی هست که به خوبی جلب توجه می‌کنه. چرا که این کیفیت ضامن امنیت افراد خواهد بود. از جهتی هم مولفه‌های مختلف و متعددی وجود داره که در روند انتخاب سختی ایجاد می‌کنن.  از این رو انتخاب یک مجموعه معتبر مثل پله توان، می‌تونه بهترین راه‌حل جهت تجربه یک خرید متفاوت باشه.

برا مشاوره در خرید یا پرسش هر سوال دیگری با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 23 میانگین: 4.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.